0 0
Read Time:1 Minute, 16 Second

Witajcie w ostatnim poniedziałku w tym miesiącu. Dziś mam na oku szybkie analizy walut. W zasadzie jest wiele podobnych sygnałów i je bardzo krótko omówię. Jeśli chodzi o dane makroekonomiczne na ten tydzień, nie ma szału, ale można spodziewać się niekontrolowanych ruchów cen ponieważ rynki spodziewają się wiele przemówień każdego dnia. Środa to pierwsze dane dla USD, ale raczej na spokojnie. Warte uwagi są piątkowe, które zakończą tydzień, ale rozpoczną miesiąc.

USDJPY

Sytuacja na wykresie jest dobrze wyklarowana. Trend który właśnie został przełamany ma szanse na zrealizowanie scenariusza przedstawionego na obrazie. Ze względu na pierwszy sygnał spadkowy, czekamy za korektą i możliwą okazją do zawarcia transakcji.

USDCHF

Sytuacja bardzo podobna jak w omawianym wyżej USDJPY. Jednak tu widać odbicie od oporu który okazał się zbyt mocny. Podbicie takie jak pokazane w poprzedniej parze walutowej jest mocniejsze. Jest szansa na spadek ceny, jednak lepiej poczekać na poziom który został pokazany na obrazie.

USDCAD

Tu widać ewidentnie trwający trend. Zawieranie krótkich pozycji to kłócenie się z rynkiem więc jedyną opcję jaką bierzemy pod uwagę to dalsze pozycje długie. Zaznaczona linia przy ostatnim wsparciu to miejsce kontrolne, które będzie dla nas sygnałem. Przebicie poziomu będzie oznaczało zanegowanie trendu i możliwe odwrócenie.

EURUSD

W końcu pierwsza konkretna reakcja na poziom wsparcia. Drugi obraz pokazuje o który poziom konkretnie chodzi. Na pierwszym obrazie widać wybicie pierwszego lokalnego oporu i szanse na dalszy wzrost. Druga przerywana linia tworzy wspólnie strefę w której cena może się znaleźć przed wzrostem. Oba poziomy będą dobre do zawarcia transakcji.

EURUSD H1
EURUSD D1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.