0 0
Read Time:1 Minute, 31 Second

Witajcie w kolejnym sierpniowym poniedziałkowym przeglądzie rynku. W nocy dużo się zadziało na metalach szlachetnych i na parach walutowych z USD. Zaczynamy!

XAUUSD

Złoto podczas sesji Azjatyckiej bardzo mocno się osłabiło i przyznam szczerze że nie spodziewał bym się takiego ruchu w nocy. Zakładałem ten poziom wyznaczając OverBalance, ale spodziewałem się osiągnięcia tego poziomu za 2 lub 3 dni. Ostatnia analiza była w środę więc nie zdążyłem pokazać zasięgu po wyjściu z kanału, ale pokrywał się ze wsparciem na którym była ogromna ilość zleceń pozycji długich. Czego oczekujemy obecnie? Wzrostu złota i przekroczenia ostatnich szczytów nad ceną 18xx.

BitCoin

Nasza ulubiona kryptowaluta zgodnie z oczekiwaniami i założeniami podąża do góry umacniając się. Pamiętajcie żeby obserwować wolumen który powinien być podstawowym narzędziem do czytania sentymentu na rynku. Do tej pory najprostsza analiza wolumenu obrotu pokazuje że to się sprawdza, i tak samo jest dziś. Widać korektę po weekendzie która występuję razem z obniżonym obrotem na giełdzie. Taki stan rzeczy nam odpowiada, i czekamy za tym aż obroty wolumenowe się zwiększa z jednoczesnym skupieniem dołka i wybiciem do góry. Takie zachowanie ceny i wolumenu będzie sygnałem że kupujący zbierają monety i wyciągają cenę do góry.

DAX30

W zeszłym tygodniu widzieliśmy powolne wyjście z dość szerokiej konsolidacji. Spodziewana korekta zaczęła się na psychologicznym poziomie o którym pisałem w połowie tygodnia. Obecnie mamy pozytywny sygnał z rynku na dalszy wzrost, jednak zaznaczony krzyżykiem poziom będzie oznaczał możliwą dalszą korektę której dwa zasięgi zaznaczyłem numerami jeden i dwa. I znowu powtórzę, nie łapiemy dołków i nie wchodzimy zanim rynek nie da sygnału.

GBPUSD

I na koniec szybki przegląd funta Brytyjskiego. W tej chwili przed otwarciem sesji Europejskiej widzę odbicie i po otwarciu podczas korekty będę zamierzał wejść w pozycję długą. Jednak jeśli para walutowa wybije poziom zaznaczony krzyżykiem, dalej będzie pozycja krótka i będę szukał wejścia zgodnego z trendem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.