0 0
Read Time:1 Minute, 11 Second

Witajcie w poniedziałkowym przeglądzie. Jak Wam mija nowy rok? Ogólnie mogę powiedzieć że jestem mile zaskoczony tym co dzieje się na rynkach, ponieważ ruchy są zadawalające i sygnały dość czytelne. Ok więc zaczynamy.

GBPUSD

Wykres funta do dolara Amerykańskiego wygląda bez zaskoczenia. Mieliśmy kanał spadkowy który został wybity i cena utrzymuje się cały czas nad formacja. Obecnie najszybszym poziomem będzie miejsce pokazane pierwszym krzyżykiem które pokrywa się ze wsparciem i znajduje się na granicy kanału. Pamiętajmy jednak że wzrost był stosunkowo intensywny przez co trzeba brać pod uwagę że ktoś może chcieć zrobić korektę do zniesienia fibo 50. Wtedy miejscem odbicia będzie drugi punkt niżej który również zaznaczyłem.

USDCAD

Kanadyjczyk omawiany w zeszłym tygodniu zachował się zgodnie z założeniami. W tej chwili mamy szanse na korektę do wskazanego poziomu jako kontynuacje głównego ruchu długoterminowego, jednak dopiero wybicie poziomu u góry da sygnał do kontynuacji półrocznego dalszego wzrostu. Do tego czasu mamy lokalny trend spadkowy i dalsze pozycję powinniśmy tak rozpatrywać.

DAX40

Nasz ulubiony instrument jakim jest Niemiecki indeks spółek zatrzymał się nieco i sprawdza słabe ręce. Obecnie wykres wygląda spadkowo, ale ogólne nastawienie jest wzrostowe co jest sprzecznością. Najprostszą analizą jest to co pokazałem na obrazie, Nadal pozostajemy pod lokalnym oporem, ale cena utrzymuje się przy górnej granicy. Linia trendu poprowadzone po szczytach pokazuje że jesteśmy blisko możliwego wybicia, ale czy samo blisko wystarczy? Do czasu kiedy cena nie wyjdzie ponad wskazy poziom należy być ostrożnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.