1 0
Read Time:1 Minute, 40 Second

USDCAD

Perspektywa mocnego wzrostu zanika z każdym następnym dniem, gdy cena konsoliduje. Powoli kurs zbliżył się wyznaczonej spadkowej linii trendu która miała być miejscem do obserwacji i ewentualnego wejścia w kontynuację pozycji krótkich. Nadal taki scenariusz jest możliwy jednak im więcej zbierania na jakimś poziomie tym większa szansa na wybicie brak reakcji na linię trendu.

Natural GAS

W Polsce mamy od jakiegoś czasu bardzo duże podwyżki cen gazu. Są tak znacznie duże że małe biznesy zaczynają się zamykać bo nie stać ich na opłaty. Ceny pieczywa i usług idą drastycznie do góry. Czy patrząc na wykres jest to uzasadnione? Zastanawiam się co by było gdyby cena cały czas podążała do góry…

Cena w obecnej sytuacji nadal jest wysoka, ale prawie o połowę niższa niż niż była w październiku. Wolumeny obrotu są ogromne, i osobiście już nie wiem czy są to impulsy, czy zbieranie przez dużych graczy, ponieważ sytuacja jest zaliczana do anomalii rynkowych. Sam spadek nie był tyle warty co zatrzymanie na dole więc odpowiedzieć każdy może sobie sam. Obecnie inwestycje opierał bym bardziej na wybiciach wolumenowych, niż wróżenie w którą stronę może iść cena.

Kryptowaluty i BTC

Rynek kryptowalut wprowadził duże zawirowanie wśród inwestorów z dwóch powodów. Pierwszy to spadki gdy oczekiwano wzrostów, dalszych wzrostów już do ceny 100K usd na BTC. Niestety rynek zweryfikował marzenia, i realizacja zysków powiodła się głównie dużym graczom którzy korzystają z dużego rynku detalistów którzy zazwyczaj pozostają z monetą. Tą monetą którą sprzedają na coraz niższych dołkach aby dokupić po gorszej cenie.

Drugim powodem jest cykliczność ryków. Czy cykl się rozpoczął? Sądząc po ostatnich wzrostach jeszcze nie były tak intensywne jak wcześniej. Mieliśmy już znacznie dużą cenę, ale procentowo to jeszcze nie było to. Jeśli tak, to ten rok może być rokiem pompy, jeśli nie, to niestety ale czekają nas następne 3 lata czekania.

Po wykresie widzimy mocny trend, ale teraz pojawił się duży obrót. Wolumen sprzedaży i kupna który może wskazywać że większy kapitał włączył się do gry i zaczął skupować z rynku krypto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.