0 0
Read Time:1 Minute, 48 Second

Witajcie w kolejnym poniedziałkowym poranku. Niestety sytuacja rynku wygląda tragicznie. Kurs Polskiego złotego się załamał. Pisał o tym bloomberg już w zeszłym tygodniu ale to było gdy cena do euro i dolara była dużo niższa. Cena ropy? Przebiła poziom z 2008 roku. USA chce podjąć ostateczne kroki do wycofania dostaw ropy z Rosji. Wszystko to oznacza że ktoś na tym zarabia żeby normalni mali obywatele mogli stracić. Teraz pomyślcie, jeśli każdy obywatel na świecie straci 100 dolarów, to mnożąc to przez 7 miliardów ludzi wychodzi kwota o którą warto ryzykować. A tracimy więcej..! Inflacja, ceny surowców i codziennego życia rosną tak szybko że już tracę rachubę.

EURUSD

Sytuacja wygląda źle. Każdy widzi miejsce wsparcia, ale czy myślicie że to się utrzyma? Jeśli cena zbliży się do zaznaczonego poziomu a sytuacja na świecie nie zmieni się na tyle mocno aby było widać poprawę, to poziom nie zostanie utrzymany. Niestety zanim cena odbije można spodziewać się mocnego wybicia. Po uderzeniu wszystkich „stop loss” po drodze może nastąpić korekta.

XAUUSD

Zasięg o którym pisałem w zeszłym roku może zostać osiągnięty. Obecnie cena idzie jak po sznurku z korektami które zapewne wycinają pojedynczych inwestorów detalicznych. Do czasu utrzymywania się ceny nad linia trendu która jest dość ostra, mamy mocny wzrost. Przy tak intensywnym trendzie korekty też są mocne więc warto uważać gdy się podłączamy. Przy tak mocnych trendach zalecam wchodzenie w sygnały wzrostowe zgodne z trendem, a unikanie grania na odwrócenie, ponieważ często kończy się to zamknięciem ze stratą.

EURPLN , USDPLN

Poniżej dwa wykresy i pokazanie jak nie zarządzać Państwem. Kurs Polskiej złotówki się załamał a interwencji banku centralnego oraz Państwa brak. Wcześniejsze interwencje delikatnie wyhamowały cenę ale było to spowolnienie a nie uratowanie narodowej waluty. Niestety w tej chwili nie słychać o próbach wyprowadzenia Polskiego złotego do sensowego poziomu cenowego co powoduje nakręcanie cen w kraju, oraz niestety wyższe ceny wszystkiego co jest sprowadzane z zagranicy. Absolutnie wszystkiego. Analiza wykresu jest bezsensu, bo żaden opór nie zatrzyma czegoś co nie ma podstawy ekonomicznej do tego aby się zatrzymać. A skoro my nie mamy to możemy jedynie liczyć na zatrzymanie dolara i realizację zysków z pozycji długich które obniża ceny.

EURPLN
USDPLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.