0 0
Read Time:1 Minute, 4 Second

Witajcie w pierwszym poniedziałkowym przeglądu rynków w tym miesiącu. W zasadzie nie dzieje się zbyt wiele na rynkach patrząc z perspektywy długich transakcji i jasnych sygnałów. Mamy jednak dużo okazji z niższych interwałów czasowych, my jednak zajmiemy się wysokimi czasami w dłuższej perspektywie.

XAUUSD i XAGUSD

Srebro i złoto jak zawsze porusza się bardzo podobnie. Na wykresie srebra (pierwszy obrazek) widzimy niższe dołki co wskazuje na powstały trend spadkowy o którym pisałem tuż po pierwszym spadku ceny który przekroczył wzrostową linię trendu.

Na drugim obrazie widzimy jednak że złoto nie daje już takiego jasnego sygnału spadowego, i cena jest trzymana przez inwestorów na wsparciu gdzie pokazałem przerywaną linie. Wybicie przerwanej linii da nam potwierdzenie spadku i wyrównanie sytuacji ze srebrem.

XAGUSD H4
XAUUSD H4

EURUSD

Wyższe dołki i coraz wyższe szczyty w parze walutowej EURUSD wskazują na rozpoczęty trend wzrostowy. Widać że wzrost występuje z bardzo dużymi korektami jak by inwestorzy nie byli pewni dalszych wzrostów i w miarę szybko realizują zyski. W obecnej sytuacji każdy sygnał dla pozycji długiej warto wykorzystać ze względu na możliwą kontynuację. Jeśli pokazana na obrazie formacja okażę się flagą, to każdy wie jaki będzie zasięg.. Ogromny, ale to by świadczyło o dużym osłabieniu Europy jako całości, jednocześnie bardzo dużym umocnieniu Ameryki jako i tak już potęgi światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.