0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second

Witajcie po długiej przerwie. Trzy tygodnie urlopu to zbyt długo. Odpocząłem, odstresowałem się i załatwiłem wszystkie zaległe sprawy. Teraz czas na powrót do pracy. Przeglądam wykresy i muszę przyznać że nie wiele straciłem. Był to dobry czas na urlop ponieważ zbliżamy się do rolowania kontraktów, w połączeniu z okresem wakacyjnym przez miesiąc na większości instrumentów finansowych nastąpiła konsolidacja.

Sprawdzenie rynku zaczniemy od Niemieckiego indeksu

DAX30

Daily R3 – 15815
Daily R2 – 15750
Daily R1 – 15650
Daily PP – 15600
Daily S1 – 15500
Daily S2 – 15440
Daily S3 – 15340

Patrząc na wykres w tej chwili nie wiele mogę wywnioskować. Zaznaczyłem dwa miejsca które będą do obserwacji na ewentualne odwrócenie ceny gdy nastąpi ruch w tym kierunku. Trend ogólny i krótko okresowy jest spadkowy więc po wejściu Europy będę próbował zawrzeć pozycję krótką jeśli przez najbliższe 30 min nic się nie zmieni.

GBPUSD

Na rynku Funta Brytyjskiego w parze z Dolarem Amerykańskim można było w tym czasie zawrzeć kilka dobrych transakcji. Czego oczekuje teraz pokazałem na obrazie. Odbicie od wsparcia, wejście gdy pojawi się sygnał. Jeśli wsparcie zostanie wybite wejście na korekcie na kontynuację spadków.

EURUSD

Bardzo dobry trend przez dwa tygodnie podczas mojej nieobecności. Teraz widoczna korekta która możne być kontynuacją trendu głównego, spadkowego. W przypadku gdy cena zawróci to miejsce które pokazałem na obrazie będzie miejscem do obserwacji. Gdy pojawi się sygnał zawrę transakcję pozycją krótką. Dane makro nie są bardzo odległe od poprzednich odczytów dlatego nie spodziewam się bardzo mocnych wahań na rynku, po za rolowaniem kontraktów które za każdym razem powodują ruchy bez większych korekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.