0 0
Read Time:1 Minute, 22 Second

DAX40

Zauważyliście że Niemiecki indeks się powiększył? Każdy kto handluje prawdopodobnie dostał już powiadomienie od swojego brokera jakie spółki dołączyły do indeksu. My zgodnie z poprzednim poniedziałkowym przeglądem rynku jesteśmy w miejscu w którym się spodziewaliśmy. Obecnie mamy szanse na odbicie, ale intensywność z jaką porusza się cena nie daje gwarancji na dokładne określenie zamiarów inwestorów. Z tego powodu po otwarciu sesji EU spróbuje dołączyć do ruchu zgodnego ze strategią trendu, która mówi że dołki i szczyty wyznaczają kierunek ruchu ceny. Obecnie wykres wskazuje odbicie, cena na nowych kontraktach terminowych doszła do psychologicznego poziomu 15300, dołki i szczyty układały się wzrostowo ale w czasie pisania sytuacja już się zmieniła. Tak więc nauczony wcześniejszymi ruchami indeksu nie wykluczam wybicia dołka w celu wyeliminowania zawartych pozycji długich i dopiero faktycznego odbicia. Dziś na pewno trzeba działać dynamicznie, i w przypadku sygnału zmiany kierunku należy czekać za potwierdzeniem.

Krzyżykiem zaznaczyłem miejsce oporu które będę obserwował, i na którym może być konsolidacja spadkowa przed dalszym ruchem.

EURUSD

Sytuacja potoczyła się tak jak oczekiwaliśmy ale teraz cena doszła do mocnego wsparcia. Pierwszy sygnał odbicia się pojawił niestety bardzo słaby dlatego ewentualne wejście powinno być połową pozycji ze zleceniem zabezpieczającym pod dołkami.

NZDJPY

Ewentualnego odbicia szukał bym w miejscu gdzie pokazałem. Wyjście z kanału daje szanse na zrobienie nowych szczytów.

XAUUSD

Złoto zachowało się dość standardowo co może świadczyć o chęci odbicia które już trwa. Dojście do poziomu, odbicie. Następnie wybicie dołka na dużym wolumenie i dopiero faktyczny ruch. Zakładając że teraz mamy do czynienia z taką sytuacja widać że jest szansa na korektę wzrostową. Przy wybiciu oporu na poziomie 1770 będziemy mogli oczekiwać dalszego wzrostu ceny aktywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.