0 0
Read Time:1 Minute, 54 Second

Witajcie w kolejnym nowym tygodniu i miesiącu handlowym. Zeszły tydzień był bardzo emocjonujący ponieważ rolowanie kontraktów i koniec miesiąca był bardzo zmienny. W tym tygodniu również spodziewam się dużych ruchów cenowych ze względu na same korekty, ale również na kontynuacje obecnych trendów.

GBPUSD

Sytuacja na rynku funta Brytyjskiego w parze z dolarem Amerykańskim jeszcze nie jest dla do końca wiadoma. Można zauważyć zakres cenowy w którym porusza się para walutowa, na tej podstawie wyznaczyłem kanał w którym będę próbował zawierać transakcję. Obecnie z interwału M5 widać konsolidację od piątku z wyższymi szczytami, ale nie przesądza to o pewnym dalszym wzroście. Spodziewam się tego co jest na obrazie, i w tych miejscach będę czekał za sygnałami do zawierania transakcji.

DAX40

Niemiecki indeks teraz już czterdziestu spółek w piętek zachował się bardzo technicznie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Dziś raczej zakładam dalszy wzrost zgodnie z piątkowym ruchem właściwym, ale w przypadku gdy zostanie wybite wsparcie pokazane na obrazie będę przestawiał się na pozycję krótkie. Fałszywe wybicie podczas sesji Angielskiej nie biorę pod uwagę, ponieważ nieraz się tak dzieję że jakiś poziom jest wybijany tylko aby aktywować zlecenia zabezpieczające po czym cena wraca do swojego głównego kierunku.

Daily R3 15680
Daily R2 15480
Daily R1 15365
Daily PP 15170
Daily S1 15050
Daily S2 14850
Daily S3 14730

XAUUSD

Złoto zaczynam coraz bardziej lubić. Obecnie jeszcze nie wiem czy nastąpi wybicie z wyznaczonego kanału ale zakładam że tak. Przy takich delikatnych wyjściach z formacji należy brać poprawkę ponieważ linie są umowne, a rynek to nie apteka, i nie jest wszystko z dokładnością do jednego dolara. Prawidłowe wybicie może zostać zbite w dół korektą do linii kanału i dopiero mocno pójść do góry. Tak jak zaznaczone na obrazie.

BTC

Pamiętacie zeszłotygodniowe analizy? Największa Kryptowaluta świata porusza się zgodnie z oczekiwaniami. Pierwsze zaznaczone miejsce to skupienie przez inwestorów wszystkiego co druga strona transakcji chciała sprzedać. Dzięki skupieniu bitcoina nie doszło do wybicia dołka i sygnału sprzedażowego. Drugie miejsce to wybicie lokalnego oporu na dużym wolumenie co świadczyło o dużej presji na wzrost ceny. Pamiętajmy że na rynku pod koniec zeszłego miesiąca było rolowanie kontraktów terminowych, co przekłada się zawsze na zwiększone ruchy na rynkach finansowych. W między czasie nie doszło to scenariuszy alternatywnych które pokazywałem, więc mogliśmy spokojnie trzymać zakupione waluty do czasu wystąpienia pierwszych sygnałów, które na szczęście nie nastąpiły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.