0 0
Read Time:2 Minute, 6 Second

Witajcie w kolejny poniedziałkowy poranek. Rynki wyglądają obiecująco, dolar Amerykański jak by nabierał siły, drożyzna jest jeszcze bardziej droga. Więc czego się spodziewać? Zaraz zobaczymy.

DAX40

Ogólnie patrząc na Niemiecki indeks można postrzegać walor na dwa sposoby, jako obecny ruch korekcyjny, lub kontynuacje dalszych wzrostów. na indeksach nie jest to niczym szczególnym, gdy wszystko cały czas rośnie. Z technicznego punktu patrzenia możemy zauważyć że od ponad miesiąca cena porusza się w trendzie spadkowym z kilkoma korektami wzrostowymi. Teraz jeśli ten krótki trend miał by się utrzymać można wyznaczyć overbalance, czyli korektę 1:1. Piszę to w ten sposób ponieważ osoby uczące się w pierwszej kolejności widzą formacje OverBalance a dopiero po następnym roku dochodzą do tego że jest to korekta jeden do jednego.

Tak więc to co mam na myśli przedstawiłem na obrazie. Pierwszy pokazuje to co tu i teraz, a drugi ewentualny zasięg po spełnieniu wcześniejszych warunków. Sam nie jestem do tego przekonany ale pokazuje jako możliwy scenariusz gdyby rynek miał poruszać się technicznie według tego schematu. Oczywiście bardziej stawiam na dalsze wzrosty i pompowanie wartości największych firm, ale nie ważne co ja myślę, ważne co widać na wykresie.

DAX40 H1
DAX40 D1

Ropa Naftowa

W tym wypadku nie ma co za dużo pisać. Tak jak pisałem że będzie drożej, tak jest. Ostatecznym momentem wzrostów dla ropy naftowej będzie to co pokazałem na obrazie. Prawdopodobnie inwestorzy zakończą wzrosty na ogromnym wolumenie który będzie wykraczał po za ostatnie obroty z ostatnich miesięcy, i tym samym wywalą wszystkich z rynku, aby rozpocząć mocną korektę. Mocną dlatego aby profit z odwróconej pozycji był tak samo dochodowy jak podczas wzrostów, ale dużo szybciej.

XAUUSD

Złoto nie spełnia moich oczekiwań. Walor wpadł w konsolidację, przez co obecnie nie można jednoznacznie określić dalszego kierunku. Wybicie podczas sesji Azjatyckiej zostało szybko zredukowane, więc czekamy za sygnałem z rynku. Na obrazie zaznaczyłem krzyżykiem miejsce które będzie ostatnie aby utrzymać wzrost, w razie przebicia zakładam dalszy spadek i możliwe zanegowanie formacji.

USDCHF

Para dolara Amerykańskiego z frankiem Szwajcarskim porusza się w trendzie wzrostowym. Przekroczenie wyznaczonej linii da pierwszy sygnał do możliwych spadków. Do tego czasu wszystko co nad linią trendu to pozycje długie.

Bitcoin

Ciekawe rzeczy dzieją się na wykresie naszego króla kryptowalut. Możemy zauważyć że obroty się zwiększyły wraz ze wzrostem ceny. Teraz nawet niewielkie wzrosty w ruchu wyglądającym jak konsolidacja są powiązane z zaangażowaniem dużej gotówki przez inwestorów. Na obrazie pokazałem o co mi chodzi. Należy obserwować BTC ponieważ w każdej chwili ktoś może zechcieć zrealizować zysk. Jednak w mojej ocenie będzie dalszy wzrost.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.