0 0
Read Time:1 Minute, 58 Second

USDCAD

„Kanadyjczyk” zatrzymał się na poziomie o którym pisałem w zeszłym tygodniu. Zaznaczyłem dwa miejsca w których trzeba obserwować parę walutową ponieważ są to miejsca przełamania. Jeśli wsparcie poniżej zostanie przebite to jest duże prawdopodobieństwo że cena pogłębi dołek cenowy. Jeśli odbijemy się tak jak zakładamy to opór u góry będzie naszym miejscem do skalowania pozycji.

USDCHF

Dawno nie omawiana para walutowa która jest obecnie w dobrym trendzie. Cena znajduje się na dość mocnym wsparciu, ale do wsparcia „psychologicznego” brakuje nam jeszcze 60 pipsów, ponieważ pełne liczby uważa się za miejsca gdzie inwestorzy podejmują ryzyko zawierania większych transakcji. W tym wypadku będzie to cena 0.9000x. Na obrazie zaznaczyłem obecne wsparcie oraz linię trendu która wzmacnia poziom.

Srebro

Na wykresie metali szlachetnych mamy podobną sytuację, ale srebro nie daje tak wyraźnego sygnału na odbicie jak złoto. Przez to będzie dla mnie wskaźnikiem, które będę brał pod uwagę podczas analizowania innych kruszców szlachetnych. Na obrazie zaznaczony scenariusz który powinien się spełnić abyśmy zawierali pozycję długie. Przebicie oporu da nam sygnał do wejścia, a korekta miejsce do zawarcia pozycji.

ETH

W kryptowalutach nie koncentruje się zbyt dużo na analizie technicznej, ale bardziej na wolumenie aby przekazać Wam wiedzę którą można realnie wykorzystać na rynku do którego mamy wszyscy dostęp. Na rynku Indeksów oraz walut, trudno o dostęp do wolumenu obrotowego dlatego tak wielu inwestorów wykorzystuje analizę techniczną. Tu warto nauczyć się najważniejszej rzeczy w analizie. Ethereum Po odbiciu i lokalnych korektach cały czas zwiększa wolumen podczas wzrostu ceny. Każde wybicie jest z większa ilością kupujących a mniejsza sprzedających co daje nam cały czas pozytywne sygnały z rynku. W momencie gdy obroty zaczną wzrastać na spadkach cenowych, wtedy warto rozważyć wyjście z części pozycji, i ewentualne dokupienie po bardziej atrakcyjnej cenie. Na razie panuje optymizm.

DAX30

Niemiecki indeks 30 największych spółek nie daje jasnego sygnału. Cena wróciła do kanału w którym się utrzymywała ale wygląda to tak jak by inwestorzy bronili cały czas poziomu przed przebiciem u góry. Sytuacja na wolumenie wygląda podobnie, i obroty kontraktami zwiększają się za każdym razem gdy widzimy zbijanie ceny, tylko w ostatni dzień zeszłego miesiąca lokalny dołek cenowy został skupiony w całości po czym nastąpiło odbicie. Poziom oporu będzie dla nas sygnałem dalszych wzrostów, ale pod warunkiem że zostanie przebity w „naturalny” sposób, a nie podczas sesji Angielskiej, gdzie obroty na otwarciu są bardzo dużo, i nienaturalne na tym instrumencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.