0 0
Read Time:59 Second

Ceny ropy naftowej kontynuują wzrost sięgając poziomu ponad 48 dolarów za baryłkę. W obecnym momencie pozytywny impuls już przewyższa 10%.

Analitycy rynków surowcowych zwracają uwagę na dwie podstawowe przyczyny pozytywnej dynamiki. Po pierwsze, jest to optymizm spowodowany przez informację o tym, że szereg spółek farmaceutycznych skutecznie przetestował szczepionkę przeciw COVID-19. Ostatnią z nich była brytyjska spółka AstraZeneca, która potwierdziła, że efektywność jej preparatu wynosi 70–90%. Inwestorzy uważają, że w razie poprawy sytuacji z koronawirusem popyt na ropę naftową szybko wzrośnie jak to miało miejsce przed pandemią. Drugą przyczyną są pozytywne zmiany sytuacji politycznej w USA. Wczoraj Amerykański urząd General Services Administration uznał, że Joe Biden zwyciężył w wyborach prezydenckich, i poinformował o gotowości do rozpoczęcia procedury przekazania władzy. Dodatkowo spotkanie OPEC+ może mieć pozytywny wpływ na to co obserwujemy. Podczas spotkania mogą odbyć się negocjacje w sprawie większego obniżenia poziomu wydobycia surowca co tylko przyśpieszy wzrost.

Poziomy wsparcia i oporu wraz z możliwym zasięgiem do lutego 2021 roku. Cena przy 57,5 USD ma dość mocny opór który dodatkowo pokrywa się z linią trendu. Dwa miesiące to okres w którym cena może osiąg ten pułap po drodze wyhamowując i robiąc korekty w wyznaczonych strefach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.