0 0
Read Time:58 Second

Crude Oil, WTI, BRENT

Czas się przygotować na pozycje długie które już niebawem będziemy mogli zawierać. Sytuacja wolumenowa zaczyna się układać tak jak Wam pisze od roku czasu. Schemat jest niezmienny i możemy go w bardzo fajny sposób wykorzystać, i będziemy próbować wyłapać najlepszy moment gdy rynek potwierdzi odbicie.

Na obrazie poniżej widać dokładnie spadające obroty. Zauważmy że mimo wzrostu ceny wolumen nie wzrasta więc widać brak ofert które by potwierdzały ruchy. Sprzedający nie mogą zrealizować zysku bo zbyt mocno wzrosła by cena, a kupujący nie mogą kupić kontraktów na ropę ponieważ bez ofert z drugiej strony również cena zbyt mocno by podskoczyła.

Jaki plan? Taki jak zawsze. Więc czekamy za zwiększeniem się wolumenu. Jeśli nie posiadasz dostępu do wolumenu realnego patrz na zmienność jaka panuje na instrumencie. Gdy zobaczysz mocniejsze ruchy będzie to prawdopodobnie oznaczało że obroty zaczynają wzrastać (pomocne są wskaźniki na wykresie). Mamy dwie opcje. Wzrost wolumenu na odbiciu. Dla mnie słabszy sygnał, ale to będzie oznaczało realizację zysku i wejście kupujących. Oraz spadek ceny na zwiększonym wolumenie który zostanie skupiony w całości po czym nastąpi odbicie, i takie coś chciał bym zobaczyć, wtedy plan zostanie zrealizowany w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.