0 0
Read Time:1 Minute, 12 Second

Ropa Naftowa

Myślicie że teraz na stacjach benzynowych jest drogo? Przygotujcie się że będzie jeszcze drożej.

Zastanawiacie się dlaczego ropa idzie cały czas do góry praktycznie bez zatrzymania? Takie pytanie zadaje sobie bardzo wielu inwestorów którzy nawet po poprzednich gorszych danych zobaczyli dalsze wzrosty. Pomyślmy teraz o osobach które „gridują”, to znaczy ktoś kto dokłada następne pozycję do już straconych w przeciwnym kierunku w nadziei że cena zawróci. Nie jedno kasowanie konta już się odbyło po drodze. Dlatego jestem zwolennikiem dołączania do trendów, a nie grania w kontrze mając nadzieję że może się uda.

Obecnie dziś czekamy za danymi które oczekuję się na zmniejszenie zapasów ropy co powinno mieć dalszy pozytywny wpływ na aktywo. Niestety w czasie kiedy dane makroekonomiczne to jedno, a ruch inwestorów na rynku drugie, to zupełnie inna historia i transakcję powinniśmy zawierać głównie opierając się na wykresie.

Poniżej dwa wykresy. Jeden z interwału H1 który pokazuje obecną sytuację wolumenową. Obrót jak widać jest zmienny i mimo że można zobaczyć tendencję spadkową to jednak duże ruchy powodują zwiększone obroty kontraktami. Oczywistym jest że nie zawieramy pozycji krótkich dopóki nie pojawi się sygnał z rynku. Niestety przy tak mocnym trendzie będzie on znacznie opóźniony i wejście w pozycję może okazać się ze zbyt dużym ryzykiem.

Drugi wykres tygodniowy. Pokazałem zasięg który przy obecnych warunkach rynkowych jest realny, a poziom oporu jest dość mocny i istotny ponieważ cena wiele razy reagowała wcześniej i ostatecznie nie został poziom wybity.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.