0 0
Read Time:52 Second

Crude Oil

Na wykresie Ropy Naftowej której cena jest bezpośrednio powiązana z ropą BRENT i WTI widzimy zmniejszający się wolumen obrotów na wzroście ceny. Wcześniejszej impulsy wzrostowe cechowały się mocnymi wybiciami na stałym lub coraz większym wolumenie, a tu ewidentnie nie ma chęci do dalszego wyciągania ceny do góry.

Na obrazie pokazałem sygnał wolumenowy który właśnie mamy. Wcześniejsze zatrzymanie wzrostów i niezdecydowanie inwestorów pokazuje że może się coś zacząć dziać. Numer jeden na obrazie pokazuje spadek ceny i 4 sesje handlowe w których wolumen zwiększa się z każdym następnym dniem i spadkiem ceny. Oraz numer dwa gdzie jesteśmy w tej chwili, czyli korekta wzrostowa. Biorę pod uwagę obecny wzrost jako korektę ponieważ wolumen jest coraz mniejszy oraz ostatni szczyt na którym powstał opór został nienaruszony.

Na co teraz czekamy? Na spadek ceny wraz ze zwiększonym wolumenem obrotowym co będzie świadczyło o dalszej chęci inwestorów na spadek ceny. Miejmy nadzieję że to początek nowego trendu, nawet nie ze względu zarobkowego na giełdzie, ale przez samo tankowanie na stacji benzynowej które każdego tygodnia jest coraz droższe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.