0 0
Read Time:1 Minute, 9 Second

Crude Oil

Na rynku surowców dzieje się szczególnie dużo jeśli spojrzymy na walory energetyczne. Co dzieję się na gazie każdy może zobaczyć sobie sam. Pozycję i zyski dużego gracza który odpowiada za dużą część popytu na rynku są liczone w miliardach dolarów. My skupmy się teraz na ropie naftowej, dzięki której mamy na czym jeździć naszymi autami.

Jak możemy zobaczyć na wykresie mieliśmy skok wolumenu. Pierwszy pojawił się podczas sesji europejskiej co nie zdarza się często a tu impulsem była informacja o zakończeniu ćwiczeń przez Rosję. Dobry początek do tego aby sesja USA pogłębiła dołek na standardowym dla tej pory dnia obrocie. Zaznaczyłem jak powinien wyglądać wykres ze wskazaniem „formacji” na wykresie, i tym samym zachowaniu na wolumenie. Poziom jest umowny i niekoniecznie musi być dokładny. Jedynka to spadek który już nastąpił, występuję razem ze zwiększonym wolumenem. Dwójka to wzrost na który czekamy, i tu spodziewam się że wolumen będzie mniejszy. Aż w końcu koniec miejsca numer dwa i początek ponownego spadku fajnie było by zobaczyć skupowaniem wszystkich zleceń, a wręcz nie możliwość przebicia poziomu cenowego przy stale wzrastającym obrocie. Taka sytuacja od razu pokazuje że ktoś skupuje wszystko co jest wrzucane na rynek i przy pierwszej okazji spadku ceny można dołączać do spadającego pociągu.

Jest to scenariusz spadkowy. W przypadku nie spełnienia warunków, i zmiany sytuacji na rynku lepiej poczekać czy nadal plan ma jakąkolwiek szanse powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.