Różne rodzaje Stop Loss

Korzystanie ze stop loss jest zalecaną praktyką zarządzania ryzykiem, ponieważ pozwoli Ci to ustalić punkt, w którym Twoim zdaniem Twój pomysł na handel może zostać unieważniony. Stamtąd możesz obliczyć wielkość swojej pozycji na podstawie tego, ile jesteś skłonny zaryzykować w transakcji i tym samym stracić.

Obliczenia omówimy w dalszej części. Na razie przyjrzyjmy się różnym metodom, za pomocą których możesz określić stop loss (SL).

Jednym z powszechnych rodzajów stop loss jest „stop equity”. Jest to również znane jako stop procentowy konta, ponieważ jako część konta tradera określa się, że może on lub ona przegrać, jeśli cena nie pójdzie na korzyść transakcji. Ta wartość procentowa może się różnić w zależności od przedsiębiorcy, ponieważ w dużej mierze zależy to od profilu ryzyka.

Bardziej agresywni handlowcy mogą czuć się komfortowo, ryzykując 10% konta w jednej transakcji, podczas gdy ostrożni lub początkujący mogą raczej trzymać się ryzyka od 1% do 2% na transakcję. Wartość ta może również zależeć od zaufania tradera do określonej transakcji i swojego systemu czy strategii. Niektórzy inwestorzy ryzykują mniejszą kwotę na swoim koncie na konfiguracjach kontrtrendów, jednocześnie ryzykując dwa razy więcej na konfiguracjach podążających za trendem, ponieważ mogą one mieć większe prawdopodobieństwo wygranej.

Stop techniczny na wykresie

Innym rodzajem stopu jest stop wykresu, który jest powszechnie używany przez traderów, którzy patrzą na dane techniczne korzystając z Analizy Technicznej. Opiera się to na akcji cenowej gdzie trader uważa, że ​​pomysł na handel zostanie unieważniony i transakcja już nie ma szansy na powodzenie.

Na przykład, jeśli dokonujesz transakcji w oparciu o odbicie linii trendu, możesz ustawić stop wykresu poniżej linii trendu. Gdy ten obszar wsparcia się załamie, możesz być pewien, że trend wzrostowy jest już nieważny i musisz wyjść z pozycji. Ustawiając stop na wykresie, zlecenie zostanie uruchomione automatycznie, nawet jeśli nie jesteś w tym czasie przed platformą.

Jeśli dokonujesz krótkiej transakcji opartej na wybiciu, możesz ustawić stop loss powyżej strefy wsparcia, o której myślałeś, że zostanie przebita. Jeśli dokonujesz długiej transakcji opartej na wybiciu, możesz ustawić zlecenie SL poniżej obszaru oporu, który Twoim zdaniem może się przebić.

Stop na podstawie zmienności

Stop zmienności to kolejny rodzaj stopu, który jest zwykle stosowany przez bardziej zaawansowanych traderów. Uwzględnia to, o ile para walutowa zwykle porusza się dziennie i ustala stop loss w pipsach na podstawie tej kwoty.

Na przykład EUR / USD może poruszać się średnio o 100 pipsów każdego dnia, więc możesz ustawić stop loss na 100 pipsów od wejścia, wiedząc, że cena zwykle nie wykracza poza ruch określonych pipsów w ciągu dnia. Wskaźniki techniczne, takie jak wstęgi Bollingera, mogą również uwzględniać zmienność cen i mogą być również używane do ustawiania stopów na podstawie zmienności.

Stop Loss czasowy

Wreszcie, stop czasowy może się również przydać, zwłaszcza jeśli jesteś inwestorem długoterminowym. Zasadniczo określasz limit czasu, jaki planujesz utrzymać otwartą transakcję. Jeśli cena nie porusza się w kierunku, w którym zakładałeś, przy ustalonym przez Ciebie limicie czasowym, być może lepiej będzie zamknąć tę transakcję i wykorzystać swój kapitał handlowy w innej transakcji.