Strategie Handlowe

Strategia to Twój styl handlu, to Twoje zasady które muszą zaistnieć abyś mógł zawrzeć transakcje, to reguły które powinieneś stosować tak samo dokładnie jak wykonujesz swoją pracę- sumiennie i systematycznie.

Pamiętaj że nawet najlepsza strategia wykonywana „byle jak” będzie zawodna i nie sprawdzi się jako narzędzie do zarabiania. To od Ciebie zależy czy będziesz na tyle cierpliwy aby poczekać za wszystkimi niezbędnymi regułami występującymi w przedstawionych przykładach.

Nowe strategie będą pojawiały się z czasem. Po wielu przemyśleniach muszę Cię poinformować o tym że większość z przedstawionych strategii może nie działać u Ciebie. Wiele zależy od Twojego podejścia do handlu, od wybranego instrumentu finansowego oraz doświadczenia jakie posiadasz. Strategia której próbujesz na początku swojej drogi może okazać się skuteczna dopiero w przyszłości kiedy będziesz inaczej postrzegał wykres.

Osobiście mogę powiedzieć z perspektywy czasu że początek jest najtrudniejszy bo próbujesz znaleźć ten najlepszy wskaźnik. Sam przerobiłem ich tyle że nie jestem w stanie policzyć. Zgadnij jak wygląda teraz mój wykres.. 3 rzeczy którymi się posługuje to: wykres, fibo (tylko na walutach) i wolumen. A najłatwiejszą i jednocześnie najtrudniejszą rzeczą jest podążanie za trendem (bo przecież łatwiej łapać dołek, niż dołączyć do trendu.. No nie?)

Jeszcze informacja. Przedstawione strategie inwestycyjne nie gwarantują sukcesu w przyszłości. Rynek finansowy jest jednym z najtrudniejszych do regularnego zarabiania. W pierwszym roku traci średnio 80% inwestorów, w ciągu 3 lat traci 90% inwestorów, a w przeciągu 5 lat 95% inwestorów odnotowuje straty. Przemyśl, czy jesteś na to gotowy.