0 0
Read Time:50 Second

Kalendarz makroekonomiczny

Jeśli spojrzymy na dzisiejsze zapowiadane odczyty możemy wywnioskować że będzie się działo. Zacznijmy od Europy i od tego jak to odczytać. Od samego rana mamy mało istotne dane dotyczące produkcji przemysłowej. Są to dane o małym wpływie lecz uzupełniają pełen kontekst sytuacji. Oczekuję się nieznacznej poprawy sytuacji, co w połączeniu z wczorajszymi wzrostami pary walutowej EURUSD daje sygnał że następne dane o godzinie 13.45 mogą być całkiem optymistyczne, mimo że prognoza nie spodziewa się znacznych zmian w odczytach.

edycja. godzina 9.17, widać że rynki wyprzedzają dane, i zapoczątkowane spadki podczas sesji Azjatyckiej są kontynuowane z dużym nasileniem. Więc oczekujemy raczej lepszych danych dla USA.

Dodatkowym czynnikiem na który musimy zwrócić uwagę to następne dane dla USA i dolara Amerykańskiego które oczekuje się że będą trochę gorsze od poprzednich odczytów co potwierdza to co napisałem wyżej.

Teraz wystarczy to przełożyć na pary walutowe lub kryptowaluty którymi handlujemy aby zweryfikować czy rynek już wcześniej dal nam sygnał do ewentualnego kierunku przed dzisiejszymi istotnymi danymi makroekonomicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.