0 0
Read Time:2 Minute, 10 Second

Waluty

Zacznę od apelu. Jeśli jesteś Rosjaninem i czytasz moje artykuły, to nie wierz w to co słyszysz w Twojej telewizji. Propaganda jaką karmi Putin swoich obywateli jest tak niebezpieczna jak zabijanie niewinnych ludzi na Ukrainie. Wy jako obywatele macie teraz jedną siłę którą możecie wykorzystać wszyscy. Nie pojedynkę.. Tylko bunt całego narodu wyślę Putina i jego bandę do łagrów, na Syberię…

Witajcie po kilkudniowej przerwie. Niestety przez wojnę Putina u naszych sąsiadów nie byłem w stanie racjonalnie napisać nic co było by konstruktywne. A gdy nie masz nic do powiedzenia? Nie mów nic.

PLN

Teraz w krótkim tekście chce spojrzeć na wartość walut na rynku światowym. Polska złotówka która jest uważana trochę za taki egzotyczną parę walutową jest słaba. Niestety Polska była na granicy obrony swojej wartości, a gdy wybuchła wojna, wszystkie hamulce puściły, bo jako kraj nie mamy mocnego impulsu który zatrzyma wartość naszej waluty. W najbliższych dniach spodziewamy się interwencji rządu, ale to już trochę późno, oraz nie spodziewam się natychmiastowego powrotu do wcześniejszej wartości Polskiej złotówki.

USD

Dolar Amerykański nabierał początkowej siły ponieważ kraj jest niezależny energetycznie, oraz nakładane sankcję wpłynęły na Rosję z pełną siłą. Ameryka ma obronność, pomaga słabszym, doprowadziła do tego że jest potęgą i nie musi się bać reszty świata co ma wpływ na mocną walutę w czasie konfliktów na świecie. Tylko tyle, albo aż tyle.

EURO

Euro jest nieco zaskoczeniem. Gdy inne waluty w stosunku do dolara Amerykańskiego bronią się znacznie, jak na przykład: USDCAD, USDCHF, USDJPY, tak Euro słabnie w oczach. Sankcję niestety wpływają na Europę bardzo mocno która już wcześniej miała problem inflacją i rosnącymi cenami. Obecne sankcję tylko pogłębiają sytuację gospodarczą i tak już ciężką. Nie przewiduje ceny, ale obserwuje z niepokojem co dzieje się na wykresie.

Słowem podsumowania? Napisze że nie rozumiem zachowania w obecnej sytuacji. Słyszeliście takie powiedzenie:

Najlepszą obroną jest atak” ?

W takiej sytuacji gdzie atakująca Rosja grozi militarnie reszcie świata mamy czekać na pierwszy ruch? Taki sam jak w przypadku Ukrainy? Mamy czekać aż pierwsze bomby spadną na nasze domy wystrzelone przez wojsko Putina? Gdy rozpoczynają się groźby, Europa i Stany Zjednoczone powinny natychmiast zareagować zmasowanym atakiem na Rosję. Na Obiekty rządowe które są jedną wielką Bandą neonazistów i faszystów. Oraz na obiekty wojskowe które wykonują rozkazy bez mrugnięcia okiem zabijając niewinnych ludzi w prywatnych domach i aglomeracjach miejskich, matki z dziećmi.. Tak, Putin zabija dzieci i kobiety, a jego wojsko jak naćpana bada Putin-żołnierzy strzela do wszystkiego co się rusza.

Tym bardziej że potencjach nuklearny mamy większy niż Rosja, więc czekanie w tym wypadku jest niezrozumiałe kiedy wiemy z jakim chorym psychicznie człowiekiem mamy do czynienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.