0 0
Read Time:1 Minute, 9 Second

Można było by wrzucić tylko zdjęcie które wszystko pokaże i potwierdzi wczorajszą analizę ale mały komentarz się należy 🙂

W związku z oczekiwanymi danymi widać pobudzenie dolara w którego inwestorzy uwierzyli. Pary z Dolarem Amerykańskim poruszają się zgodnie z założeniami z rana, dodatkowym argumentem jest też fakt że w poniedziałek USA ma święto.. Płynność na rynku może być mniejsza przez brak Amerykańskich dostawców płynności jakimi są Banki. Pewnie nie każdy wiedział lub pamiętał, ale dobry trader musi wybiegać trochę do przodu aby być przygotowanym na możliwe zmiany rynkowe.. 😉

Obecnie zbliżamy się do lokalnego oporu na którym może nastąpić zatrzymanie, lecz widząc impet z którym się porusza para walutowa nie musi to nastąpić. Przebicie strefy oporu do której para wkroczyła da pozytywny impuls do dalszych wzrostów. Jeśli byśmy się jednak zatrzymali i odbili, wtedy czekamy na retest poziomu oporu, i zawieramy pozycje krótkie z niskiego interwału czasowego ze stosunkowo małym zabezpieczeniem Stop Loss.

Wczorajsza analiza miała mały margines błędu, i dołek był kilka pipsów niżej, jednak inwestorzy szybko wyprowadzili parę na właściwy tor. Jeśli dane makroekonomiczne będą lepsze od oczekiwań możemy zobaczyć parę USDCAD nawet na poziomie w okolicach 1.2828 gdzie znajduje się nasza najwyższa strefa pokazana na obrazie.

Oczywiście powtarzam, że nie łapiemy transakcji na siłę. Jest mnóstwo okazji codziennie, więc ewentualne transakcje jeśli ktoś nie trzyma pozycji długiej od wczoraj, to dopiero po przebiciu oporu i reteście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.