0 0
Read Time:51 Second

Waluta Szwajcarii Wyjątkowo silna

Podczas dzisiejszej sesji azjatyckiej para USD/CHF charakteryzuje się mieszaną dynamiką wciąż znajdując się w pobliżu minimów rekordowych ze stycznia 2015 roku.

Inwestorzy nie śpieszą z otwarciem nowych pozycji handlowych oczekując publikacji wyników 2-dniowego posiedzenia Fedu, które ukażą się dziś nieco później. Analitycy nie prognozują obniżenia stóp procentowych, ale uważają, że regulator finansowy dokładnie da do zrozumienia, w jakim kierunku będzie rozwijała się jego dalsza polityka kredytowo-pieniężna, biorąc pod uwagę konieczność zastosowania dodatkowych środków stymulowania gospodarki amerykańskiej.

Oprócz tego, w dniu dzisiejszym w centrum uwagi inwestorów amerykańskich będą grudniowe dane statystyczne dotyczące aktywności biznesowej w USA, a także listopadowe dane dotyczące dynamiki sprzedaży detalicznej. Jak się spodziewano, w stosunku miesięcznym sprzedaż spadnie o około 0,3% reagując na istotne pogorszenie sytuacji epidemiologicznej na terytorium USA. Inwestorzy szwajcarscy skupią się na posiedzeniu Banku Narodowego w sprawie stopy procentowej, które odbędzie się w czwartek. Analitycy nie prognozują nagłych zmian kierunku polityki kredytowo-pieniężnej, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że stopa procentowa wynosi obecnie –0,75%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.