0 0
Read Time:1 Minute, 14 Second

Crude Oil

Na pomazanym obrazie poniżej zaznaczyłem wszystkie ważne informacje które obecnie mamy. Jak wiecie nie korzystam często ze wskaźnika fibo bo korektę na poziomie 50% można określić gołym okiem. Ważniejsze na takich poziomach jest to jak zachowuje się cena. Zdarza się że czasem wrzucę fibo na wykres bo wiem że dużo ludzi z tego korzysta.

W obecnej sytuacji mamy ciekawą rzecz. Korekta doszła do poziomu utworzonego oporu który powstał po odbiciu gdy cena się załamała. Po takiej pompie nie dziwne że w końcu się kurs zawalił. Najciekawszy w tym jest brak wolumenu, a to oznacza że wzrost ceny nastąpił bez kapitału, więc nie było zbyt wielu dużych graczy którzy podbili cenę.

Dla nas ważne jest to co dzieje się teraz, i widać poziom fibo 61.8 który został osiągnięty z dużym spokojem, bo ciekawe rzeczy dzieją się chwile później. Pierwszy spadek, wzrost obrotów i walka po wejściu USA (widać to po obrotach że coś się dzieje). Dla ważna będzie dzisiejsza sesja ponieważ wzrost wolumenu przy spadku będzie oznaczał że cena może mocno się dalej pogłębić do dołu, i to będzie dobrym znakiem (mam już dosyć tak wysokich cen na stacjach benzynowych). Ale martwić się możemy zacząć gdy na zwiększonych cena będzie szła dalej do góry, i wybije pokazany poziom lokalnego oporu (krzyżyk nad linia). Możemy spodziewać się że duzi gracze wchodzą z dużym kapitałem i kupują kontrakty aby zobaczyć nowe szczyty.. A komu zależy na wysokiej cenie ropy? Temu kto ma ją w formie fizycznej..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.