0 0
Read Time:46 Second

Złoto w 3 dni zbiło 40 dniowe wzrosty, co zaliczamy do dynamicznej korekty. Powiedzenie brzmi: „Byki wchodzą po schodach, a misie skaczą z okien”. Oznacza to to często widzimy powolne umacnianie się waloru handlowego, oraz dynamiczne spadki które powodują panikę. Złoto pomimo wybicia po za kanał spadkowy wróciło do niego ponownie. Obecnie przebicie strefy oporu i jednocześnie kanału może dać pozytywny impuls do dalszych wzrostów. Wyglądało by to mniej więcej tak:

Wtedy inwestorzy mieli by szerokie pole do wybicia kursu na nowe szczyty lokalne, i po przebiciu kolejnego oporu na szczyty historyczne. Ewentualny zasięg podam ponownie kiedy warunek się spełni.

Druga opcja to próba ataku na poziom oporu i dalszy spadek zgodnie z trendem wyższego rzędu. Ewentualne wejście po przebiciu błękitnego wsparcia i korekcie aby nie próbować łapać szczytów. Korekta nie musi wyglądać tak samo, możliwa jest również próba podbicia kursu przed danymi dla USA, jednak zasada zawierania pozycji pozostaje taka sama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.