0 0
Read Time:1 Minute, 3 Second

XAGUSD i XAUUSD

Poniżej pokazałem dwa obrazy przedstawiające wykresy złota i srebra. Można powiedzieć że są bardzo podobne. Ogólne sygnały również takie same. W kole nad przerywaną linią zaznaczyłem punkt który mnie osobiście zmylił.. Niby wiem że wybicia poziomów są normalne, ale jednak w tej sytuacji dostałem mocny hamulec przed zawieraniem transakcji, ponieważ nie byłem pewien dalszego spadku jak jeszcze 2 tygodnie temu.

Złoto obecnie jest w miejscy wsparcia które widać doskonale na interwale czasowym D1, ale ja skupiłbym się na miejscu 50USD niżej. Więc jest szansa że oba walory będą dalej spadać. Kiedy srebro dojdzie do decydującego wsparcia, może się okazać że tym razem siódma próba przebicia wsparcia okaże się ostatnią i oba walory spadną dużo niżej niż się wszystkim wydaje. W przypadku przebicia wsparcia o którym piszę czyli poniżej 22 i 21 USD (w srebrze) zacznę skupować fizyczne kruszce do czasu odbicia. Zakładam zakup małych ilości średnio co 3 miesiące.

W przypadku rynku giełdowego cały czas w grze pozycję krótkie, przynajmniej do czasu jasnego sygnału odbicia. Bacznie obserwujemy wsparcia i czekamy z pozycjami długimi do czasu aż rynek pokaże że to już czas. Pamiętaj, lepiej wejść raz z opóźnieniem, i mieć pewniejszy ale mniejszy zysk, niż wchodzi 5 razy za szybko i łudzić się że to już teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.